Česky  |  English  |  Deutsch  |  Polski

Volný čas

galerie-draka-trutnov.jpg

Galerie Draka v Trutnově

200m

Drak je v expozici představen jako mnohovrstevnatý a jen obtížně uchopitelný symbol. Návštěvník tu najde, mimo jiné, „lehčí notou“ zahranou pověst o zabití trutnovského draka prostřednictvím mechanického divadla, ale i zvukové či vizuální efekty na dračí téma.

www.galeriedraka.cz

muzeum-trutnov.jpg

Muzeum Podkrkonoší v Trutnově

300m

Je regionálním muzeem s působností pro okres Trutnov a přilehlý region, představovaný především oblastí Krkonoš a Podkrkonoší.

www.muzeumtrutnov.cz

uffo-trutnov.jpg

Uffo Trutnov

350m

Společenské centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas. Disponujeme unikátním multifunkčním kulturním prostorem Uffo, díky němuž můžeme publiku poskytnout široké spektrum kulturních akcí a událostí s důrazem na originalitu, kvalitu, překvapování a zážitek.

www.uffo.cz

sportoviste-trutnov.jpg

Sportoviště Trutnov

900m

Krytý bazén, letní koupaliště, zimní stadion, fotbalový stadion, atletický stadion, bike park - skatepark, tenisový areál, kuželna.

www.sportoviste-trutnov.cz

kemp-dolce.jpg

Kemp Dolce u Trutnova

4,6km

Kemp Dolce je umístěním uprostřed poklidné přírody, na úpatí hor Krkonoš, nedaleko města Trutnova. Součást kempu tvoří rekreační nádrž s travnatou pláží, rybník pro sportovní rybolov, stylová restaurace, kiosky s rychlým občerstvením, dětská hřiště, sportovní areál.

www.kemp-dolce.cz

trutnovtrails1.jpg

Trutnov Trails

6,5km

Síť přírodních MTB stezek nabízí v blízkém okolí již bezmála 40 km jednosměrných singletracků všech obtížností od hladkých flowtrailů po kamenné stezky extrémní náročnosti. Užijí si tady tak jak začátečníci a rodiny s dětmi, tak velmi zkušení jezdci s náležitou výbavou.

www.trutnovtrails.cz

stachelberg-delostrelecka-tvrz.jpg

Dělostřelecká tvrz Stachelberg

10km

Je součástí československého opevnění stavěného v letech 1935 až 1938 jako hráz proti vpádu nepřátelských vojsk na československé území. Nachází se přibližně 10 kilometrů od města Trutnov a 3 km od státní hranice s Polskem.

www.stachelberg.cz

balduv-svet-mlade-buky.jpg

Baldův svět

10km

Na cca 40 000 m2 u nás najdete houpačky, prolézačky s tobogány, 6 místné trampolínové pole, vzduchové trámpolíny, letní tubing, síťovou atrakci s vyhlídkou, přírodní bludiště, 18m dlouhou nafukovací housenku Megi, 4-místnou bungee trampolínu, vodní hřiště, síťovou loď, ...

www.areal-mladebuky.cz

bobova-draha-mlade-buky.jpg

Bobová dráha Berta

10km

Bobová dráha v Mladých Bukách u Trutnova. Bobová dráha umožňuje celoroční provoz i za nepříznivých podmínek. V horních pasážích vás uchvátí dokonalé výhledy na Východní Krkonoše.

www.areal-mladebuky.cz

stezka-korunami-stromu.jpg

Stezka korunami stromů, Krkonoše

17km

Stezka korunami stromů se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku. Ukážeme vám, v čem je příroda Krkonoš jedinečná. Společně s námi poznáte zdejší krásné lesy doslova od kořenů až po jejich koruny.

www.stezkakrkonose.cz

chalupeni3.jpg

Muzeum zemědělství v Radči

10 km

V Radči u Úpice bylo na ploše 3500 m2 ve dvou bývalých kravínech zaniklého JZD zřízeno muzeum zemědělské techniky, řemesel a lidových tradic. Naleznete zde více než 5000 historických předmětů ze všech oblastí lidského života.

www.chalupeni.cz

prehrada-les-kralovstvi.jpg

Přehrada Les Království

25km

Architektonicky unikátní vodní dílo Les Království, které stojí u Bílé Třemešné. Podle názoru odborníků přehrada dokonale spojuje technické řešení s estetickou stránkou stavby. Mohutné vodní dílo totiž harmonizuje s nádhernou okolní přírodou a na návštěvníky působí romanticky.

www.prehrada-les-kralovstvi.cz

zoo-dvur-kralove.jpg

ZOO Dvůr Králové nad Labem

23 km

Dvorská zahrada byla založena v roce 1946. O necelých 20 let později v jejím čele stanul Josef Vágner. Z legendárních expedic do Afriky se mu podařilo přivézt okolo tří tisíc zvířat, která nejen ve Dvoře Králové dala základ velmi cenným chovům. I díky němu můžeme dnes plnit naše hlavní poslání a vracet ohrožené druhy zpět do přírody.

www.safaripark.cz

adrspach.jpg

Adršpašské skály

26 km

Adršpašské skály jsou nejnavštěvovanější skalní město v ČR. Láká návštěvníky svým pohádkovým kouzlem a nepřeberným množstvím skalních útvarů. 3,5 km dlouhá trasa je vedena po zelené značce a je doplňena informačními tabulemi. Součástí prohlídkového okruhu jsou dva vodopády, Pískovna a skalní jezírko s možností plavby pramicí.

www.skalyadrspach.cz

kuks.jpg

Hospitál Kuks

21 km

Hospitál v Kuksu byl založen hrabětem Františkem Antonínem Šporkem na počátku 18. století jako místo odpočinku vysloužilých vojáků, o které pečoval řád milosrdných bratří. Jde o významnou barokní památku, na jejímž vzhledu se podíleli umělci světového formátu: především architekt Giovanni Batista Alliprandi a sochař Matyáš Bernard Braun.

www.hospital-kuks.cz

pevnost-josefov-jaromer.jpg

Pevnost Josefov

30 km

Středisko Pevnost Josefov  je součástí Městského kulturního střediska Jaroměř. V takzvaných „podzemkách“ se provází již od roku 1923. Později byla prohlídková trasa rozšířena o areál Bastionu I, kde můžete navštívit Lapidárium M. B. Brauna a kasematy, které sloužily mimo jiné i k ubytování vojska v době boje.

www.pevnostjosefov.cz